מה קונים?

מאז המצאת הכסף, בין אם מישהו יודע לשים ממש את האצבע על מתי בכלל זה קרה ובין אם לאיש אין מושג על תאריך מדויק, כבר מאז אנשים עורכים קניות. נכון, יש להניח שבתקופת האימפריה היוונית אנשים נטו לקנות מוצרים שנראו אחרת ואולי אף שימשו למטרות שונות, אך הפעולה עצמה בכל זאת הייתה פעולת הקנייה. מכך נגזר, גם בזמנים עתיקים ערכו קניות.

הצורך הזה, לקנות דברים, מתחלקים ונוגע לחלקים רבים ושונים בחייהם של בני האדם. ישנם את אלה שנתפסים כקונים סדרתיים ורודפי קניות ממש, אנשים שפעולת הקנייה עצמה היא זו המסבה להם אושר וסיפוק ולכן כלל לא משנה לאותם אנשים מה בכלל הם רוכשים. אנשים אחרים הם אלה שמתמכרים או הופכים למעריצים ממש של ענף מוצרים מסוים, מתחום מאוד ספציפי, ועל אותו תחום הם מוציאים סכומים עצומים ורוכשים אינספור מוצרים שמוצעים. קבוצה אחרונה היא זו הכוללת את שאר האנשים, אלה העורכים קניות לעיתים תכופות, אך קניות של מוצרים ודברים שנחשבים באופנה להכרחיים. לא מדובר על אופנה של קניית בגדים, חומרי הדברה מתקדמים או לבנים של חיפוי קירות, אלא דברים הכרחיים כמו אוכל, שתייה, תרופות, רהיטים בסיסיים וכדומה.

מאחר וזהו עניין מאוד סובייקטיבי, ישנם וויכוחים רבים העולים כשנשאלת השאלה, מה באמת הכרחי? מה חייבים לקנות ללא כל ספק, דבר שמקל והופך את החיים לנסבלים לעומת בלתי נסבלים?

, זוהרה

Copyright © 2018. Powered by & .