שירותים אותם אנו צורכים – חלק 2

לא כולם מגיעים אל אותם המקומות וכל אחד מאיתנו אוהב לשעשע את עצמו או את בני משפחתו באמצעות סוכני תרבות אחרים אך כך או כך יוצא שכולנו צורכים שירותי תרבות כאלה או אחרים.

עולם הילדים הוא עולם צרכני במיוחד. רבים מאיתנו משקיעים סכומים אדירים בילדינו הכוללים גם שירותי תרבות כמו הצגות ילדים וכדומה וכדומה. מעבר לאלו ישנה גם השקעה גדולה מאד בריהוט מיוחד לילדים, כלים סניטריים אפילו, כלים סניטרים התואמים את גובה וגודל הילדים וצורכיהם. אלו בצירוף עם ההוצאות הכלליות על גידולם מסתכמים בלא מעט כסף.

אנחנו צרכנים בעצם היותנו חלק מהעולם המערבי. כולנו צרכנים של משהו, תרבות, שירות או אוכל. כולנו חיים בעולם בו כסף הוא אמצעי הרכישה המשמעותי ביותר מה שהופך אותנו לצרכנים גדולים. מעבר לאלו ישם גם המפרסמים והמשווקים שדואגים להשאיר אותנו במתח צרכני קבוע באמצעות שלל מבצעים, רכשו כרטיס אחד לקולנוע וקבלו את השני במתנה, בואו לטיפול פנים וזכו במניקור, שני כרטיסים במחיר אחד או כרטיסיית ביקורים במוזיאון. כל אלו דואגים להשאיר אותנו במצב צרכני קבוע.

אנחנו כמובן לא מתלוננים, כולנו נהנים מהשירותים הללו, נהנים להיות חלק מהעולם הזה המציע לנו שפע כה רב ומבחר אדיר של שירותים שמפנקים, מעשירים ומיטיבים איתנו.

לירון

Copyright © 2018. Powered by & .