שירותים אותם אנו צורכים

בואו נדבר על שירותים אותם אנחנו צורכים להנאתנו או יותר נכון לשיפור רווחתנו. לא כל דבר שאנחנו צורכים בכסף הוא מוצר ניראה לעין. לעיתים אנחנו קונים בכסף שירותים שונים כמו הסרת שיער וכדומה. שירותים אלו הם שירותים שאנחנו משלבים יחד עם ההוצאות הרגילות והקבועות שלנו או שירותים כמו שירותי תרבות אותם אנחנו צורכים להנאתנו.

הסרת שיער זו דוגמא טובה לשירות מעניין ומיוחד. בעיקר מכיוון שהוא נחשב למותרות. במסגרת ההתנהלות הצרכנית שלנו אנחנו בוחרים להשקיע את כספנו בדברים מסויימים ביניהם גם טיפולי יופי. הסרת שיער כמו פדיקור או מניקור הם טיפולי יופי שמסייעם לנו לתחזק את המראה החיצוני שלנו. עלות של טיפולים מקיפים כאלו יכולה להסתכם בחמש מאות שלקים בחודש ויותר. למרות זאת אנחנו לא רואים בהם מותרות בעיקר מפני שבחברה בה אנחנו חיים כיום חשיבותו של המראה החיצוני היא גדולה והדרך בה אנחנו מתלבשים או נראים חשובה לנו מאד. ההשפעה התרבותית הזו משפיעה ישירות על התנהלותנו הצרכנית. מכוני יופי נפתחים כפטריות לאחר הגשם וניראה שהם זוכים להצלחה גדולה מאד, יש לקוחות, הקהל הוא רב מאד ואפשר לומר שזו מעצמה כספית לא רטנה. בשורה התחתונה כולם זוכים, לקוחות, בעלי עסקים, כולם.

שירותים נוספים שהתווספו אל קשת ההוצאות הצרכניות שלנו הם השירותים התרבותיים. אולמות תיאטרון, צפייה באופרה או במופע סטנד אפ הם הוצאה צרכנית של ממש.

לירון

Copyright © 2018. Powered by & .